Neden Eskişehir ?

7

Neden Eskişehir ?

Eskişehir, coğrafi konumu ve sahip olduğu ulaşım altyapısı sayesinde Türkiye’nin ticari ve sanayi kapasitesi gelişmiş tüm illerinden kolayca ulaşılabilen bir lokasyondadır.

Raylı sistemler sektörü açısından Eskişehir kilit bir öneme sahiptir. En başta Türasaş’ın burada kurulu olması kamu politikaları açısından Eskişehir’e verilen önemin ve stratejik değerin göstergesidir. Sektör paydaşı pek çok firma ve bunların oluşturduğu dernek ve kuruluş bu ilimizde faaliyet göstermektedir.

Eskişehir, sunduğu doğal güzellikler, modern şehirleşme, yüksek eğitim ve yaşam kalitesiyle ülkemizin yüz akı bir şehridir. Son yıllarda sürekli artan bir ivme ile ziyaretçi çekmekte ve ziyaretçilerinin memnuniyeti neticesinde en çok tekrar ziyaret edilen il unvanını taşımaktadır.

 

Başta Eskişehir Ticaret Odası olmak üzere tüm il mülki idaresi Eskişehir’in daha da gelişmesi ve kalkınması adına fuarcılık faaliyetlerinin önemine binaen yeni ve modern bir fuar kongre merkezi inşa etmişlerdir. Rail Industry Show bu vizyonda en başta desteklenen projeler arasında yer almaktadır.